Unikali HUMUSON COMPLEX gamybos technologija

HUMUSON COMPLEX – naujos kartos ekologiškos trąšos. Pagrindinė produkto žaliava – sapropelis – medžiaga, susiformavusi gėlo vandens ežeruose per 10 000 metų. Tai unikali organinė higieniška žaliava.

Mūsų pažangi trąšų gamybos technologija leidžia sukurti stabilios kokybės efektyvų produktą draugišką ir žmogui, ir gamtai. 

Gamybos procesų metu nenaudojamas termo apdirbimas, todėl išsaugoma ypač didelė dalis organinių mitybinių elementų ir pozityviųjų mikroorganizmų.

 

Kaip HUMUSON COMPLEX veikia?

HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humusas patekęs į dirvą atkuria natūralų simbiotinį ryšį tarp šaknų ir mitybinės dirvožemio biotos. Be to, HUMUSON COMPLEX padidina augalo mineralinių trąšų asimiliaciją mažiausiai 20%. Tai reiškia, jog dirvožemis atkuriamas iš esmės ir trąšos poveikis yra ilgalaikis – su HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso pagalba, jūsų dirva tampa produktyvesnė ir su laiku išmoksta „dirbti“ savarankiškai.

Profesionalai renkasi HUMUSON COMPLEX, nes:

 • Dirvožemio derlingumas atkuriamas iš esmės

HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humusas dėl sugebėjimo dirvožemyje atkurti natūralius biologinius procesus išlieka aktyvus apie 12 kartų ilgiau. Taip pat, sapropelio biohumusas gerina augalo gebėjimą asimiliuoti maistingas medžiagas. Taip padidinamas dirvos produktyvumas ir naudodami HUMUSON COMPLEX vieną sezoną, kitais metais galėsite naudoti perpus mažiau, nes jūsų dirvožemyje atkurti natūralūs procesai yra ilgalaikiai. To pasekoje, galite taupyti savo tręšimo biudžetą bei džiaugtis kokybiška dirva ir derliumi tuo pačiu metu. 

 • Tikras derliaus skonis ir kvapas

Tarptautinių mokslininkų grupė ištyrusi virš 700 kultivuojamų pomidorų veislių, išaiškino retas genų formas, suteikiančias vaisiui aromatą bei skonio savybes. Šių savybių netenka daržovės, auginamos chemizuotuose ūkiuose, nenaudojančiuose biologinių ir organinių preparatų. 

Naudojant HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humusą dirva iškart aprūpinama daugiau nei 40-imčia iš 70-imties skirtingų organinių ir neorganinių derliui būtinų natūralios kilmės elementų ir junginių, atsakingų už visapusišką derliaus brandinimą.

 • Gausesnis derlius

Dėl gausios ir įvairapusės HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso sudėties, produktas pagerina augalo įsišaknijimą ir sustiprina jo šaknų sistemą net ir sausuose plotuose. Taip pat, augalo gebėjimas įsisavinti mineralines trąšas ir visas naudingąsias medžiagas padidėja 20%. Šios priežastys leidžia sukurti maistingą ir sveiką augimo terpę, ko pasekmė – gausesnis ir kokybiškesnis derlius.

 • Padidinamas augalo atsparumas

HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso naudojimas vejos sodinimui ar laistymui išsprendžia daug dažnų sodininkų problemų. Dėl HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso sudėties, Jūsų veja tampa atsparesnė ištrypimams, mechaniniams pažeidimams bei paspartinama žolės atliekų mineralizacija. Taip pat, HUMUSON COMPLEX puikiai tinka ir Jūsų gėlynams ar kambarinėms gėlėms – jos žydės ilgiau, tvirčiau ir atrodys gyvybingai!

 • Pripažintas tradicinėje ir sertifikuotas ekologinei augalininkystei.

HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso produktai registruoti visame pasaulyje pripažintoje ECOCERT organizacijoje bei jau kelerius metus yra aktyviai naudojami tradiciniuose ūkiuose daugiau nei 10 šalių visame pasaulyje –  tiek Europoje, tiek Afrikoje.

HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humuso panaudojimo galimybės yra labai plačios:

 • Šiltnamyje 

Tręšiant žemę prieš sodinant arba periodiškai atstatant dirvožemio derlingumą.

 • Darže 

Bet kokiems lauko augalams ar šakniavaisiams (bulvėms, burokams, morkoms, česnakams ir kt.)

 • Vaismedžiams

Naudoti daiginant, sodinimo metu ir persodinant į pastovią augimo terpę.

 • Vejai 

Įrengiant veją prieš sejant, patręšiant dirvožemį prieš klojant ruloninę veją arba tręšiant jau anksčiau įrengtą veją.

 • Dekoratyviniams augalams

Vienmečiams bei daugiamečiams augalams

 • Gėlynams
 • Kambarinėms gėlėms
 • Miškininkystėje
 • Ganykloms ir pašarų auginimui

…ir dar daugiau!

Pirkdami HUMUSON COMPLEX sapropelio bio humusą gelbstite ežerus! 

Per tūkstantmečius, biodegradacijos procesų metu formuojantis sapropeliui, buvo sunaudotas visas vandenyje esantis deguonis. Tokioje terpėje lieka mažai šansų formuotis augmenijai ar veistis žuvims.  

Mums išgaunant sapropelį iš ežero dugno ir jį nuvandeninant lauko drenažiniuose baseinuose, vanduo grąžinamas atgal į ežerą. Čiurlendamas natūraliu būdu jis prisisotina laisvuoju deguonimi bei pamažu grąžina gyvybę visam vandens telkiniui, kuriame ir vėl gali vystytis augmeija ir veistis žuvys.